22 Kasım 2011 Salı

İşi Ciddiye Bindirmek

Gelin hadi biraz dedikodu yapalım… Birkaç hafta sonra erkek arkadaşım askere gidecek. Yo, hayır birkaç haftadır süren bedelli askerlik muhabbetinden bahsetmeyeceğim. Benim bahsedeceğim şey daha çok askerlik ve kadın erkek ilişkileri üzerine…
Neden erkek arkadaşınız askere gitmeden önce etrafınızdaki herkes ama herkes “Eeee askere gitmeden önce aranızda bir şey yapmayacak mısınız?” diye sorar, merak ediyorum. O askere gidince ben kaçıyor muyum ya da erkek arkadaşımın yokluğunda birileri beni kendine âşık etmek için türlü türlü planlar yapıp uygulamaya mı geçecek? Diğer bir deyişle herkes üzerime mi atlayacak ve ben de uzun zamandır onları bekliyormuşum gibi sevgilimi terk mi edeceğim? Elbette ki HAYIR.
Ya da farklı bir pencereden bakalım… Erkek arkadaşım askere gitmeden önce burada yüzük takarsak, yani büyüklerin tabiriyle işi ciddiyete bindirirsek, o askere gittiğinde içi daha mı rahat edecek? Oh, Zeynep’in parmağında yüzük var kimse ona yaklaşamaz, asılamaz vs. diye mi düşünecek? Komik olmayın lütfen.


Peki ya ben? “İş ciddiye bindi yüzüğü de taktım, artık araya soğukluk falan giremez benden ayrılamaz mı diyeceğim?”  Bakın daha da komik oldunuz.
Hepiniz çok iyi biliyorsunuz, aslında işler öyle yürümüyor. Yani aldatmak isteyen parmağında yüzük varken de yapıyor, ayrılmak isteyen isterse evlenmiş olsun yine ayrılıyor.  Yani askere gitmeden önce “işi ciddiyete bindirmek” iki insanın hem kendisine hem de karşısındakine güvenmemesinden ileri geliyor bence.
Askere de gitsen, iş için yurtdışına da çıksan hatta arka sokaktaki arkadaşına da gitsen kız arkadaşına güvenmediğin takdirde istersen bütün parmaklarını yüzükle donat ne sen rahat edersin, ne de o…
Sizin anlayacağız yüzük=güven demek değildir. Güvenmek içten gelen bir şeydir, öyle metal bir halka parçasıyla falan olmaz.

Siz ne dersiniz?
Not: İleride bir gün evleneceksem, altı ay içerisinde her şey olup bitsin isterim. “Sözlüm” kelimesi, uzun süren nişanlılık dönemleri hiiiiç bana göre değil :=)
Çok sevgiler,
Z.

9 yorum:

 1. söz, nişan vs dönemlerinin bende kısa olmasından yanayım, senin hesap olacaksa suyu çıkmadan olsun bitsin, askerlik öyle bir hal aldıki ülkemizde malesef bence asıl bu işler asker dönüşü olması daha mantıklı.

  YanıtlaSil
 2. Mehmet Ümüvar22 Kasım 2011 11:19

  Aldatma kısmına birşey demem ama birçok erkek parmağında yüzük olan kızlara daha soğuk bakıyor ve yaklaşmıyor... Neyse yüzük eskiden olduğu gib güveni simgelemiyor artık , aslında bu zamanda ilişkiler aşkın vermiş olduğu heyecanın bitmesinden kısa bir süre sonra bitiyor malesef. Uzun süreli ilişkiler artık bence mantık evliliği olarak devam edebiliyor sadece...

  YanıtlaSil
 3. çok iyi yazmışsın arkadaşım,kalemine sağlık,ben de alyansı sadece sevdiğim için takıyorum evliliğimi birilerine beyan etmek için değil,hatta eşim hiç takmıyor,yüzük takmayı sevmiyordu ben de takmasan da olur,dedim :) bi de aynen katılıyorum,aldatacak olan seni dizinin dibinde bile aldatır da haberin olmaz,yüzük,nikah vs.saçma bir sahiplenme politikası :)hayatının ve ilişkinin içinden geçtiği gibi olmasını dilerim,hep mutlu ol sevdiceğinle..şimdiden de hayırlı teskereler şekerim :)

  YanıtlaSil
 4. Dürr-i Yekta: Haklısın, bu ülkede askerlik yapmak öyle bir hal aldı ki insanlar gururla askere gitmek yerine, askerlikten kaçmanın yollarını arıyor :/

  Mehmet Ümüvar: Erkekler parmağında yüzük olanlara yaklaşmasa da kızlar parmağında yüzük olsa dahi onlara yaklaşabiliyor:) Dediğin gibi yüzük güveni simgelemiyor, simgelememeli. Yorum için de teşekkürler.

  FidoLand: Çok teşekkür ederim:) Ben de yazdıklarına birebir katılıyorum veee aynı şekilde ben de sana eşinle çok güzel bir ömür siliyorum. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. Lisedeki çiftlerin, çok basit ve geçici ilişkisi olanların bile parmağında bir yüzük olduğundandır belkide artık basit gelişi.

  YanıtlaSil
 6. Zeynep'cim bir de ben anlasam bu durumu. Özellikle kardeşimin erkek arkadaşı ne zaman onsuz bir yere gitse "yüzüğünü taktın mı" diye sordukça cin atına biniyor insanların tüm güven ve otokontrolü nasıl bir çembere yükleyebildiklerine inanamıyorum. Arada yüzüğümü takmayı unutuyorum fark edenlerde "aaa çıkar mı evlilik yüzüğü hiç" tepkisine maruz kalıyorum sanki onu çıkardım bitti artık geçersiz evliliğimiz :)) tüm bu insanlar gerçekten komik dahası kötü bir şaka gibiler. Askerlik öncesi yüzük taksan bu sefer dönünce "eee artık askerlik de bitti evlilik ne zaman" baskısı çıkar. En iyisi hiç kulak asmamak ve asabını bozmamak canım ;))

  YanıtlaSil
 7. Zeynepcim
  bende bir ödülün var bakar mısın?

  YanıtlaSil
 8. Deborah; çok haklısın! Liseye giden kız parmağına yüzük takıyor, birbirine karım kocam diye hitap ediyorlar. Hatta bir keresinde üni. hazırlıkta birlikte olduğum erkek arkadaşım bana bir yüzük hediye etmişti. O sıralar annesi vefat ettiği için kıramamış ve aldığı yüzüğü geri çevirmemiştim. Ama hiç bir zaman takmadım. Okuldayken psikopatçasına yüzüğümün parmağımda olup olmadığını anlamak için yüzüğü telefona vurmamı istediğinde akbilimin demir kısmını vuruyordum:) Yani şimdi düşünüyorum da ne salakmışım. Keşke ne yüzüğü yaa takmadım evde duruyor hatta içimden onu denize atmak geliyor diyebilseymişim. Ama küçüktüm ona sığınıyorum:D

  Giz; Gizem'cim sevgili Deborah'ın yorumuna verdiğim cevabı oku nolur ve eski halime gül ne olur:))

  Milena; aaaaaa hemenn bakıyorum:D

  YanıtlaSil
 9. bu işlerde süre ne kadar uzarsa o kadar sıkıntı bence de.:)
  katılıyorum size..:)

  YanıtlaSil